Июнь 2017 : Фотогалерея : ЖК Новый Хотов


Украинская версия


Покупателям
продовження статті, початок тут

ЯКИЙ ФУНДАМЕНТ ВИБРАТИ?

Нульовий цикл і його підготовчі роботи - це розмітка території під фундамент, виїмка грунту і початок спорудження підстави. Сьогодні використовують 4 основних типи фундаменту:

Різновиди фундаментів.

  1. Стрічкові фундаменти - це найпоширеніший тип підстави, який можна використовувати практично для будь-якого грунту і будови. Зведення стрічкового фундаменту досить просте і швидке. Нульовий цикл робіт починається з розмітки ділянки і копки траншеї. Її ширина повинна бути трохи більше, ніж товщина стін, а глибина повинна бути нижче точки промерзання грунту. Після виконується насипанні подушки на дно траншеї, здійснюється прокладка всіх необхідних інженерних мереж. Коли цей етап буде завершено, робиться опалубка, проводиться армування. Можна використовувати 2 види пояса для армування: гнучкий і жорсткий. Вибір залежить від типу грунту. Бетон повинен добре просохнути, тільки після цього допускається виконання гідро- і теплоізоляційних робіт. Якщо є необхідність, то виконується засипка пазух фундаменту грунтом і гравієм.
  2. Стовпчастий фундамент можна ставити на будь-якому грунті, при цьому витрати будуть відносно невеликими. Нульовий цикл включає спорудження опорних стовпів круглого або квадратного перетину в кутах будинку, на перетинах його стін, під самими стінами з кроком від 1 м. Зазвичай такий фундамент застосовується при спорудженні каркасних і звичайних дерев'яних будинків. Прокладка комунікацій складніше, так як виконується не монолітна заливка, в товщі якої можна прокласти труби, а встановлюються порівняно невеликі, але надійні опори. Простір між поверхнею грунту і самим будинком нічим не заповнене, зазвичай має висоту в 30-40 см.
  3. Фундамент палі - це різновид опорного столбчатого, застосовується ця конструкція на слабких грунтах, коли можливі великі просадки. Нульовий цикл в даному випадку полягає в риття окремих свердловин під палі. Після установки паль або труб в свердловини виконується їх заливка бетоном, рівень їх має бути однаковим.
  4. Гвинтовий фундамент збирається з гвинтових сталевих паль, які на одному кінці мають лопаті, буквально вкручувати палю в грунт на необхідну глибину. Це забезпечує надійність, стійкість будинку навіть на водонасичених грунтах. Рівень паль повинен бути однаковим.

 

ОСОБЛИВОСТІ нульового циклу

Нульовий цикл - це один з найважливіших етапів робіт, який проводиться перед початком зведення фундаменту будинку. Черговість робіт наступна:

Найважливішим пунктом нульового циклу є земляні роботи і монтаж підземної частини споруди. Сюди входить спорудження різних елементів підземної частини, стін фундаменту, балок, цокольного поверху, перегородок. Як тільки ці роботи будуть виконані, можна приступати до прокладання комунікаційних, інженерних мереж будинку, що включають в себе водопровід, тепломережі, каналізацію, водостоки, електричні мережі. Наступним етапом уже йдуть роботи з гідроізоляції споруди, утеплення і виконання всього того, без чого будинок просто не буде надійним, теплим і комфортним.

 

Нульовий цикл займає приблизно 20% від загальної вартості всіх будівельних робіт, але це обов'язковий етап, економити на ньому не рекомендується. Трудовитрати досить високі, приблизно 1/3 від загальних. Для виконання багатьох етапів, наприклад для прокладки мереж, необхідна наявність спеціальних знань. Перед тим як починати, фахівці радять скласти докладний перелік робіт, які буде включати в себе нульовий цикл. Це не тільки дозволить правильно розподілити їх черговість, а й забезпечить якість, надійність, безпеку майбутньої конструкції.

Будівництво житлового будинку включає в себе великий розділ робіт, які займають приблизно 1/5 від вартості споруди всієї будівлі. Проводиться підготовка ділянки, виїмка грунту з котловану, прокладка комунікацій, гідроізоляція і утеплення. Велика увага приділяється надійності підстави, його міцності, захищеності, відповідність конкретним цілям.

Июнь 2017